PORADY DOTYCZĄCE MONTAŻU PRODUKTÓW HANBUD

Sztachety – dlaczego warto wybrać ogrodzenie wykonane ze sztachet

Sztachety kojarzą nam się raczej z tradycyjnymi płotami drewnianymi. Tymczasem na rynku pojawiły się już nowocześniejsze i bardziej trwałe materiały niż drewno, którego główną wadą jest niska trwałość i konieczność malowania. Przy wyborze ogrodzenia warto też mieć świadomość o kosztach ich późniejszej konserwacji i malowania. Nawet ogrodzenia ocynkowane i malowane proszkowo wcześniej czy później będą wymagały czyszczenia i malowania, co wiąże się ze sporymi kosztami. W tym artykule przedstawię kilka najważniejszych zalet ogrodzeń wykonanych ze sztachet metalowych, które są jednymi z najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych zabezpieczeń naszego podwórka. Przy tym wszystkim to rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz czas i pieniądze tak przy zakupie ogrodzenia, jak i późniejszej konserwacji.

Sztachety to wysoka ochrona twojej posesji

Ogrodzenie sztachetowe jest doskonałym zabezpieczeniem twojego podwórka przez wtargnięciem osób z zewnątrz. Sztachety zamontowane w układzie pionowym mają zaokrąglone, ale ostre krawędzie na końcówkach. Osoba chcąca sforsować ogrodzenie naraża się na skaleczenia. Górna krawędź ogrodzenia jest też cienka i ostra, więc niełatwo przeskoczyć taką przeszkodę. Więc w odróżnieniu od modnych ogrodzeń palisadowych, które są często jak drabina, sztachety skutecznie zniechęcają intruzów do wtargnięcia na naszą posesję.

Sztachety-emka-Hanbud

Prywatność, ochrona przed hałasem i kurzem

Sztachety doskonale zasłaniają też podwórko przed spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów. Aby zachować najwyższą prywatność, możesz zamontować sztachety dwustronnie. Dzięki temu twoje ogrodzenie będzie wyglądało nadal bardzo estetycznie, ale jednocześnie całkowicie zasłoni posesję. Przy tym wygląda lekko, w odróżnieniu od ciężkich ogrodzeń murowanych. Kolejną zaletą sztachet jest to, że nadal zachowany jest przewiew i cyrkulacja powietrza, co jest szczególnie ważne latem. Taki układ sztachet zapewnia też ochronę przed kurzem i hałasem z zewnątrz. Jeśli mieszkasz niedaleko ruchliwej drogi lub drogi gruntowej, docenisz ciszę i ochronę przed kurzem.

Sztachety to estetyczny i nowoczesny wygląd

Ogrodzenia sztachetowe są zarówno dla miłośników klasycznej jak i nowoczesnej architektury. Jeżeli masz tradycyjny dom, możesz wybrać układ pionowy sztachet. Jest to charakterystyczny układ dla ogrodzeń drewnianych. Jednak zastosowany materiał i atrakcyjna powłoka sztachet metalowych sprawi, że ogrodzenie będzie wyglądało bardziej współcześnie. Dodatkowo, w odróżnieniu od ogrodzeń drewnianych, nie ma potrzeby okresowego malowania płotu.

Miłośnicy architektury nowoczesnej wybiorą zapewne układ poziomy sztachet. Powłoki grafitowe i czarna szczególnie pasują do modnych ostatnio stonowanych kolorów. Właściciele posesji często wybierają też powłoki drewnopodobne, szczególnie jeżeli działka jest położona blisko lasu, wówczas ogrodzenie ładnie komponuje się z otoczeniem. Sztachety w układzie poziomym mogą też być zamontowane dwustronnie i być dodatkowym zabezpieczeniem posesji przed czynnikami zewnętrznymi. Jeżeli chcesz zrobić wrażenie na sąsiadach, możesz próbować układu bezprzesłowego. Polega to na tym, że sztachety są przykręcane jedna do drugiej, bez widocznych słupków na zewnątrz. Dzięki temu twoje ogrodzenie będzie wyglądało jednolicie i bardzo estetycznie.

Sztachety-estetic-Hanbud

 

Pasują do słupków metalowych i murowanych

Sztachety doskonale wpasowują się do różnych rodzajów słupków zarówno już istniejących jak i budowanych od podstaw. Jeżeli masz już ogrodzenie a chcesz jedynie wymienić przęsła, docenisz elastyczność i łatwą możliwość wpasowania się do dowolnych wymiarów przęseł. Nie jesteś więc skazany na standardowe wymiary gotowych przęseł, nie musisz tez zamawiać drogich przęseł spawanych pod wymiar.

Dodatkowo sztachety doskonale komponują się z ogrodzeniami betonowymi, murowanymi czy gabionami. Nadają ogrodzeniu nowoczesny wymiar, a jednocześnie nadają całości lekkość.

Nie wymagają malowania

Jeżeli nie chcesz tracić czasu na czyszczenie i malowanie ogrodzenia, sztachety metalowe są idealnym rozwiązaniem. Są one wykonane z blachy fabrycznie ocynkowanej i powleczonej specjalną powłoką poliestrową. Zapewnia to doskonałą ochronę przed korozją i blaknięciem. Na sztachety firmy Hanbud udzielana jest dziesięcioletnia gwarancja, ale praktycznie takie ogrodzenie wytrzymuje bez żadnej konserwacji znacznie dłużej. Warunkiem jest prawidłowy montaż opisany w artykule: https://hanbud-ogrodzenia.pl/sztachety-metalowe-wszystko-co-powinienes-wiedziec-o-montazu/

Dowolne konfiguracje przęsła

Sztachety dają też nieograniczone możliwości konfiguracji ogrodzenia. Dzięki temu możesz zbudować ogrodzenie tak jak chcesz, bez żadnych ograniczeń. Możesz stworzyć klasyczne ogrodzenie sztachetowe w układzie pionowym. Ale wystarczy, że zamontujesz sztachety dwustronnie i będziesz cieszył się całkowita prywatnością. Sztachety możesz też zamontować w układzie poziomym, a rozstaw sztachet możesz dostosować do własnych preferencji. Im gęściej zamontujesz sztachety, tym podwórko będzie bardziej załonięte.

Sztacheta-astra-Hanbud

Zyskującym na popularności rozwiązaniem jest układ bezprzęsłowy, gdzie słupki są ukryte za przednim rzędem sztachet. Dzięki temu ogrodzenie wygląda jednolicie i nie jest podzielone na pojedyncze przęsła. Miłośnicy tradycyjnych ogrodzeń mogą natomiast wybrać układ łukowy wypukły lub wklęsły. Wszystkie rodzaje ogrodzeń sztachetowych wyliczysz za pomocą kalkulatora sztachet

Szachty – jaka cena?

Jeżeli szukasz oszczędności, ale jednocześnie chcesz mieć trwałe ogrodzenie posiadające wiele zalet, sztachety są właściwym wyborem. Sztachety i akcesoria montażowe są nawet trzykrotnie tańsze, niż tradycyjne przęsła spawane produkowane na wymiar. Sam montaż jest prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Oznacza to, że koszt robocizny przy budowie ogrodzenia będzie niższy. Jeżeli lubisz majsterkować, możesz zbudować ogrodzenie sztachetowe samodzielnie. Ceny i szczegółowy cennik znajdziesz na stronie producenta sztachet metalowych firmy Hanbud.

Ogrodzenie sztachetowe czy ze stali czarnej?

Część osób, pomimo wyższej ceny i późniejszych problemów z utrzymaniem, wybiera z przyzwyczajenia ogrodzenia ze stali czarnej. Rzeczywiście stal czarna jest twardsza i mniej podatna na zniszczenie. Ale jednocześnie podatność na korozję stali czarnej jest wielokrotnie większa. Jeśli patrzysz na ogrodzenie jako na inwestycję długoterminową, zakup sztachet metalowych zwraca się wraz z czasem. Nie musisz tracić czasu i pieniędzy na czyszczenie i malowanie ogrodzenia. Twoja posesja będzie wyglądać atrakcyjnie nawet przez dziesiątki lat. Sztachety wybrało już tysiące klientów w całej Europie, co potwierdza solidność tego typu ogrodzenia.

Gdzie kupić sztachety

Największym producentem sztachet metalowych w Europie Środkowo-Wschodniej jest polska firma Hanbud. Posiada w ofercie najwięcej modeli sztachet i największy wybór kolorów i powłok. Sztachety Hanbud kupisz u dystrybutorów lub możesz zlecić montaż firmie instalacyjnej. Punkty sprzedaży znajdziesz na mapie.

Podsumowanie

Sztachety są rozwiązaniem posiadającym wiele zalet, których inne ogrodzenia mogą im tylko pozazdrościć. To dlatego zyskują szybko na popularności i możemy je spotkać coraz częściej. Jest to najlepsze rozwiązanie, kiedy chcemy zasłonić podwórko przed innymi. Doskonale zabezpieczają przed intruzami. Są też solidne i nie wymagają konserwacji. Inwestorzy widząc długoterminowe korzyści z zastosowania ogrodzeń sztachetowych, często rezygnują z rozwiązań ze stali czarnej. Estetyka sztachet, ich elastyczność, ponadczasowość i niska cena sprawiają, że tego typu ogrodzenia będą jeszcze przez długie lata wyznaczały trendy w architekturze wokół naszych domów. Jednym z najpopularniejszych modeli sztachet jest Sigma, więcej informacji o tej sztachecie znajdziesz na stronie: https://hanbud-dachy.pl/sztacheta-metalowa-sigma/

×